Novi pazar: protest u subotu u 18:00

Sve nas više obuzima osećaj uznemirenosti i besa zbog nasilja koji hara našom zajednicom, prožimajući svaki segment našeg javnog života. Ne smijemo dozvoliti da ostanemo ravnodušni!

U subotu, naš gradski trg postaje epicentar mirnog, ali snažnog protesta protiv nasilja!

Dragi sugrađani,

Ponosno se pridružujemo protestima koji se već nedeljama održavaju širom Srbije pod nazivom “Srbija protiv nasilja”. Želimo da pokažemo solidarnost sa svim građanima koji hrabro izlaze na ulice, da podržimo njihove zahteve za promenama i pokažemo da je i Sandžak protiv nasilja.

Previše dugo ćutimo i pasivno gledamo na naše stanje u zajednici što je rezultat poslednjeg događaja u kojem su nasilje trpele žene i deca. Sada je vrijeme da se zajednica probudi i stane se na kraj kriminalcima, njihovim partijskim drugovima, nasilnicima koji veruju da za njih zakon ne važi.

Vrijeme je ako ne žele institucije da društvo pokaže da kriminalci i nasilnici nisu deo normalnog društva.

Ako želimo promene u našoj zajednici na bolje, ako želimo da se žene i deca i svaki čovek u našoj zajednici oseća sigurno i bezbedno onda moramo svi zajedno da se udružimo protiv svake bolesti u našem društvu.

Zato hajmo zajedno u subotu da kažemo NE nasilju i NE svakoj bolesti koja razara naše društvo bez hatara i opravdanja!

Vidimo se!

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Prethodni članak

OBAVEŠTENJE ZA JAVNOST - PRIJAVA UZNEMIRAVANJA NA INTERNETU

Sledeći članak

Prodaja gradskog zemljišta u Novom Pazaru dostiže alarmantne razmere, budućnost grada ugrožena!

Povezani članci